GJO4347W
Genuine Joe Low Density White Can Liners - 56 gal Capacity - 47" Length x 43" Width x 0.90 mil (23 Micron) Thickness - Low Density - White - Industrial Trash - Recycled - 100...
Item Number: GJO4347W  Eco-friendly product
Retail Price: 123.65
Quantity in Stock: 73
Quantity:
  • Strong and resilient to contain a variety of items
  • Puncture-resistant
  • Leak-resistant
  • Star-bottom seal for even weight distribution
Additional Information
General Information
Manufacturer: Genuine Joe
Manufacturer Part Number: 4347W
Manufacturer Website Address: https://www.genuinejoe.com
Brand Name: Genuine Joe
Product Name: Low Density White Can Liners
Packaged Quantity: 100 / Carton
Product Type: Trash Bag
Product Information
Volume Capacity: 56 gal
Bag Length: 47"
Bag Width: 43"
Bag Thickness: 0.90 mil (23 Micron)
Density: Low
Application/Usage: Industrial Trash
Features:
  • Heavy Duty
  • Strong
  • Leak Resistant
  • Star Bottom Seal
  • Coreless Roll
Physical Characteristics
Color Family: White
Product Color: White
Miscellaneous
Recycled: Yes
Recycled Content: 70%
Assembly Required: No
Country of Origin: United States
Assembly Required: No
Prefix & Stock Number: GJO 4347W